Zawody Sportowo Pożarnicze

W dniu 16 czerwca 2013 r. o godz 15.00 na boisku szkolnym  przy Szkole Podstawowej im. red. Jana Ciszewskiego w Waleńczowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze gminy Opatów. W zawodach uczestniczyło 6 Ochotniczych Straży Pożarnych wystawiając łącznie 3 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze chłopców, Kobiecą Drużynę Pożarniczą i 6 drużyn podstawowych.
    Zespół sędziowski pod przewodnictwem aspiranta sztabowego Mirosława Chwałowskiego zabezpieczyła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku.

Zawody rozpoczęły MDP chłopców z Opatowa, Waleńczowa i Zwierzyńca Pierwszego startując wg  regulaminu CTIF. Rywalizacja drużyn młodzieżowych zakończyła się zwycięstwem MDP z Waleńczowa, drugie miejsce zajęła MDP ze Zwierzyńca Pierwszego, a trzecie MDP z Opatowa.
Należy podkreślić, że MDP z Opatowa pierwszy raz wzięła udział w Zawodach Sportowo-Pożarniczych.

Następnie do zawodów przystąpiła Kobieca Drużyna Pożarnicza ze Złochowic która w swojej kategorii zajęła pierwsze miejsce uzyskując 64 pkt w biegu sztafetowym oraz 89 pkt w ćwiczeniu bojowym. Łączny wynik to 153 pkt.

W rywalizacji drużyn podstawowych udział wzięły sekcje z OSP  Iwanowice Małe, Opatów, Waleńczów, Wilkowiecko, Złochowice i Zwierzyniec Pierwszy. Po pierwszej konkurencji tj sztafecie I miejsce zajęła drużyna z Waleńczowa uzyskując po 55 pkt ,  II miejsca zajęły Zwierzyniec Pierwszy i Opatów  po 56 pkt. W drugiej konkurencji tj. ćwiczeniu bojowym zwyciężyła drużyna z Opatowa uzyskując 42 pkt, II miejsce zajęła drużyna ze Zwierzyńca Pierwszego z wynikiem 43 pkt, a III drużyna z Wilkowiecka z rezultatem 44 pkt.